Kırmızı Soğan ve Mantarlı Antrikot

Anasayfa » Et Yemekleri » Kırmızı Soğan ve Mantarlı Antrikot

Eklenme Tarihi : 22.02.2014  |   Okunma :   |   Yorum : 0

Kırmızı Soğan ve Mantarlı Antrikot
Fırınınızı 180° C’ye getirip,ısıtın.Bir tavada Sana’yı orta ateşte eritin.Yağ kızınca kaptaki soğanları tavaya aktarın.Sık sık karıştırarak soğanları birkaç dakika sote edin. Mantarları nemli bir bezle silin.
Derin bir kaba halka soğanları ve onların da üzerine eti yerleştirin.Üzerine sirkeyi ve limon suyunu ilave edin.Eti her 20 dakikada bir alt üst ederek en az 3-4 saat serin bir yerde dinlendirin. Yağ kızınca (kaptaki soğanları tavaya aktarın.Sık sık karıştırarak soğanları birkaç dakika sote edin
soğanların piştiği tavaya bu kez antrkotu koyup, asıra sıra çevirerek,her tarafı iyice renk alıncaya kadar pişirin.Eti bütün olarak tavadan çıkartıp, tuzlayıp biberledikten sonra bir fırın tepsisine aktarın.sirkeli ve mantarlı marinatı yarı yarıya çektirin.Bir tel süzgeçten süzdürerek küçük bir kaba aktarın.Mısır nişastası ile sosu karıştırarak bir taşım kaynatıp,bağlayın,bağlanmış sosu tekrar soğan-mantar karışımına ilave edin.
HAZIRLANIŞI:
Ön hazırlık olarak kırmızı soğanları ayıklayıp kalın dilimleyin.
Malzemeler
• 3 adet orta boy kırmızı soğan
• 750 g temizlenmiş dana antrkot
• 250 mi (l su bardağı)üzüm sirkesi
• 2 limonun suyu
• 60 g (4 çorba kaşığı.) Sana
• tuz
• taze çekilmiş karabiber300 g taze mantar
• 250 mi (l su bardağı) et suyu
• (l çorba k.) mısır nişastası (2 çorba kaşığı.
suda eritilmiş)

Kırmızı Soğan ve Mantarlı Antrikot tarifi
Kırmızı Soğan ve Mantarlı Antrkot,Hazırlık
Derin bir kaba halka soğanları ve onların da üzerine eti her 20 dakikada bir alt üst ederek en az 3-4 saat serin bir yerde dinlendirin.Et dinlenince bir tavada Sana’yı orta ateşte eritin
Bir kaba aktarın. Aynı tavaya bu kez antrkotu koyup,ara sıra çevirerek,her tarafı iyice renk alıncaya kadar pişirin.Eti bütün olarak tavadan çıkartıp, tuzlay ip biberledikten sonra bir fırın tepsisine aktarın.Tepsiyi önceden 180°C’ye getirip ısıtılmış olan fırına sürüp, yaklaşık 35-40 dakika pişirin. Bu arada tavadaki yağda mantarları,sularını bırakıp tekrar çekinceye kadar sote edin. Soğanlarla birlikte sirkeli ve mantarlı marinatı ve et suyunu tavaya ilave edip yarı yarıya çektirin.Bir tel süzgeçten süzdürerek küçük bir kaba aktarın.Mısır nişastası ile sosu karıştırarak bir taşım kaynatıp, bağlayın.Bağlanmış sosu tekrar soğan-mantar karışımına ilave edin.Antrkotu dilimleyip,önceden ısıtılmış bir tabağa aktarın. Üzerine mantarlı ve soğanlı sosunu döküp, dilediğiniz garnitür ile sıcak olarak servis yapın.

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

FACEBOOK YORUMLAR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Günün Tarifi

Günün tarifinde bugün
Patlıcanlı Kebap

Patlıcanlı Kebap Tarifi Ekleyen : Yemesi Kolay