ANÇUEZLİ BÖREK

Anasayfa » Börek Tarifleri » ANÇUEZLİ BÖREK

Eklenme Tarihi : 22.02.2014  |   Okunma :   |   Yorum : 0

ANÇUEZLİ BÖREK
fasıla ile yarımşar santim kesilerek balıkların üstlerine kapatılacak olursa.: hamur piştikten sonra, kesilen yerlerden üstünde aralıklar husule gelir ki bu da hamurun süslü görünmesine yardım etmiş olur.)
3) Sonra ikinci hamurun üzerine fırça ile 1 yumurta sürdükten sonra, tepsiyi orta hararetteki fırına sürerek aşağı yukarı 20-25 dakika arasında pişirmeli, sonra da tepsi arasından bıçak yürütmek suretile hamuru tepsiden çıkarmalı ve uzun bir tabağa alarak derhal servis yapmalıdır.. (Üstüne konacak hamur, uzunluğuna ikiye katlanarak, katlanmış yerinden enine doğru birer parmak .
2) Sonra ikiye kesilen bu hamurlardan birini alarak, bunu 10 santim eninde ve 25 santim boyunda olmak üzere uzun açmalı, sonra da uzun açılan bu hamuru, nemli denecek kadar az ıslatılmış bir fırın tepsisine döşemeli, üstüne de sirkede yarım saat yatırılmış, ikiye bölünerek kılçığı çıkarılmış ve iyice kurulanmış 15 adet ançuez balığını yanyana olmak üzere döşemeli, sonra da balık döşenmiş hamurların etrafını su ile hafifçe ıslattıktan sonra bunların üstlerine yine ayni boyda açılmış ikinci hamuru oturtmalı ve yanlarına basmak suretile de iki hamurun iyice birbirlerine yapışmasını temin etmelidir. fincanı)
50 fram un (açmak için)
15 adet ançuez balığı
175 gram tereyağı
1 adet yumurta
110 gram su

ANÇUEZLİ BÖREK TARİFİ
1) Hamur yaparak bunları iki müsavi parçaya kesmelidir.
ANÇUEZLİ BÖREK
10 gram tuz
200 gram un (4 kah

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

FACEBOOK YORUMLAR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Günün Tarifi

Günün tarifinde bugün
Patlıcanlı Kebap

Patlıcanlı Kebap Tarifi Ekleyen : Yemesi Kolay